Seve Ehituse AS on Estonian Airi pardaajakirjas In Time

Seve Ehituse AS on Estonian Airi pardaajakirjas In Time

20 aastat ja 850 kodu

20-aastane inimene on täis elujõudu, uusi ideid ja tahet maailma muuta. Samas vanuses ettevõtte puhul tuleb loetellu lisada veel kogemus, hea maine ja pühendumine detailidele, sest ilma nendeta enamik firmasid sellise eani välja ei vea. Üks niisugune pereettevõte, mille iseloomustamiseks võib kõike eelnevat kasutada, on oma 20. tegevusaastat tähistav puitelementmajade tootja Seve Ehituse AS. Justkui tõestamaks, et Seve Ehituse AS teeb õiget asja, saabus mõni nädal tagasi Eurostati 2013. aasta statistika, mille kohaselt oli 1,3-miljonilise elanikuga Eesti puitmajade suurim eksportija Euroopas, kusjuures kogu maailmas jäädakse  alla vaid Kanadale. Üheks oluliseks osaliseks selles eduloos on ka Seve Ehitus ning tema tahe ja suutlikkus toota maju, mida hinnatakse ka mujal. Seve kvaliteetseid, energiatõhusaid ja muutuvas ajas püsivaid hooneid on ehitatud rohkem kui 850 perele Norras, Rootsis, Soomes, Eestis ja Šveitsis.

Kvaliteet ja energiasääst

Tänapäeva inimesed unustavad maja ehitades sageli ära, et uuel ehitisel on kaks tähtsat osist, mida peaks jälgima – ehitushind ning hilisemad kütte- ja jahutusarved. Üldjuhul tuleb ootamatu üllatusena, et soodsalt ehitatud kodus on kallis elada. Juba päris algusest on Seve püüdnud oma klientidele pakkuda parimat, mida üks tänapäevane inseneritööst lugupidav ettevõte suudab – kvaliteetset ja sooja maja. Energiasäästlikud ja kvaliteetsed ehitised ei ole kindlasti odavad, sest odav oleks keskpärane ja tavalahendustega leppiv. Seves nii ei tehta! Kõik siin toodetud majad on vähemalt A-energiaklassi valmidusega ning energiasäästu idee arendatakse alati lõpuni. Energiasäästu ja kvaliteedi õppetunnid on Seve omandanud karmis Arktika kliimas. Juba 12 aastat on ettevõte tarninud erinevaid maju Hammerfesti, Tromsøsse, Bodøsse ja Kirkenesi. Naljatledes võib isegi öelda, et Arktika on Sevele rohkem koduturuks, kui Eesti seda kunagi olnud on. Näitamaks oma klientidele, aga ka enda töötajatele, et võimatuna tunduv on võimalik, võetakse üheskoos ette tõsiseid väljakutseid pakkuvaid projekte. Niisugusteks on 2011. aastal valminud ja Soome Kokkola elamumessil tutvustatud  Soome kõige põhjapoolsem passiivmaja ning 2014. aastal Eestisse rajatud esimesed plussenergiamajad. Energiat toodetakse seal katusele paigaldatud päikesepaneelidega, mis muudab majad justkui väikesteks elektritootmisjaamadeks. Kõik on on saanud võimalikuks tänu asjaolule, et just Seve Ehituse AS on esimene majatootja Eestis, kelle majadele on väljastatud energiamärgised, mis algavad miinusmärgiga – hooned ei tarbi, vaid toodavad energiat. Energiasääst on ainuvõimalik tee – 2019. aastast tuleb kõikjal Euroopas kõik uued avaliku sektori hooned ehitada ligi-null-energiahoonetena ja 2021. aastast laieneb see nõue ka erasektori  hoonetele. Et nimetatud reeglid hakkavad kehtima juba nii varsti, soovitab Seve kõigil klientidel ehitada juba praegu endale maja, mis on ka viie aasta pärast tänapäevane ja vastab kõigile nõuetele. Väikeses Lehetu külas, kontrollitud tootmiskeskkonnas, toodavad Seve töömehed aastas kuni 12 000 m2 erinevaid maju. Kui traditsiooniliselt seostatakse puitmaja pelgalt eramajadega, siis Seve on selle kontseptsiooni ümber mõtestanud. Milleks piirata omandatud oskusi vaid eramutega? Aastate jooksul on koostöös arhitektide ja inseneridega eramajade kõrval toodetud ka kortermaju ning Norra kirdeosa Finnmarki maakonna Kirkenesi linna on rajatud ka esimene madalenergia-lasteaed. See sai koguni nii hea, et naaberkommuuni sooviti sama energiatõhusat lahendust ning 2015. aasta veebruaris püstitati Norras edukalt juba teine Lehetu tehases toodetud lasteaiahoone.

 

Rohkem kaasaegset Eesti disaini, rohkem arhitekte

Süües kasvab isu ja tulevad kogemused. Seve suudab ehitada ja on ehitanud suure osa sellest, mida Eesti, Skandinaavia või Šveitsi arhitektid on välja mõelnud. Tänaseks on kahe aastakümne pikkune koostöökogemus arhitektidega vormunud ametlikuks ja mõlemale osapoolele uusi võimalusi pakkuvaks koostööks. 2015. aasta kevadel loovad kaheksa tuntud arhitektuuribürood ja arhitekti Seve klientidele täiesti uues kvaliteedis majade kataloogi. Kataloogi loomine lõhub ühest küljest iganenud kunstlikku vastasseisu arhitekti- ja tehasemaja vahel, sest nüüd on need üks ja seesama. See pakub Eesti arhitektidele ainulaadse võmaluse müüa kaasaegset Eesti arhitektuuri ka koduturust väljaspool.

Tekst:

Lauri Leet
Henri Enniste

Võtke meiega ühendust!

Sisesta oma kontaktandmed

  Lisa Fail

  Sisesta oma kontaktandmed

   Sisesta oma kontaktandmed

    Kontakt

    Seve Ehituse AS

    Tallinna kontor
    Laki põik 2, 12915 Tallinn

    Telefon: +372 6 645 843
    E-mail: seve@seve.ee    myyk@seve.ee

    Võta Ühendust