Mis on hea ja energiasäästlik maja?

Kui plaanite endale täna hakata ehitama uut elu- või ärihoonet, ei ole targa inimese jaoks küsimustki, kas ehitada maja energiasäästlikuna ja madalate ülalpidamiskuludega või lähtuda minimaalsetest lubatud nõuetest. Kuivõrd juba alates 2010. aastast on teada, et kõik Euroopa Liidus aastal 2020 ehitatavad majad peavad olema liginullenergia hooned, siis targalt toimides tasuks ehitada nimetatud nõuetele vastav maja juba täna. Et ka kõik vajalikud ehitustehnoloogiad ja -materjalid on nimetatud nõuete täitmiseks tänaseks olemas ning nende hinnad võrreldes 2010. aastaga on langenud, on energiatõhusa maja ja energiatõhususe miinimumnõuetele vastava maja (C-energiaklass) ehitamise hinnavahe väiksem kui kunagi varem. Seega jääb vaid valida, kas ehitada B-energiaklassi, passiiv- (A-klass), madalenergia- (A-klass) või plussenergiamaja (A-klass).

Loe lähemalt Võta ühendust

Tahad ehitada energiasäästlikku maja? Meie ehitame!

Kui olete otsustanud ehitada energiatõhusa maja ja otsite oma projektile teostajat, siis Seve Ehituse AS-i näol leiate endale suurte kogemustega professionaalse partneri. Meie kogemused passiv-, madalenergia- ja plussenergiamajadega ei piirdu ainult Eestiga, vaid meie energiatõhusaid maju võib leida ka Põhjamaadest.

Soome põhjapoolseim passiivmaja ja Soome 2011. aasta elamumessi energiatõhusaim hoone Passiivmaja Monica.

Kulu küttele ja jahutusele 13 kWh/m2/a

Norra madalenergiamajade standardi NS 3700 järgi ehitatud lasteaed Arktikas – Kirkenesi linna Põhja-Norras aastal 2013.

Arktilises kliimas kütteenergia kulu alla 50 kWh/m2/s

a

Eesti esimene plussenergia maja Seve Ehituse AS-i tüüpmaja Ave Lõuna-Eestis. Maja toodab elektrienergiat 1 kWh/m2/a rohkem kui tarbib, st maja aastane kütte- ja elektriarve on väiksem kui maja enda aastane elektritoodang! Ehitatud aastal 2014

a

Eesti teine plussenergia maja, eriprojekti järgi tehtud elamu Lõuna-Eestis. Maja toodab elektrienergiat 7 kWh/m2/a rohkem kui ise tarbib. Ehitatud aastal 2014.

Norra esimesed ökomaterjalidest nullenergia kortermajad Oslo lähedal Hurdalis. Majad on ehitatud ökomärgistega ehitus- ja viimistlusmaterjalidest ning päikesepaneelide abil toodavad sama palju elektrienergiat kui korterite elanikud tarbivad.

Kokku 5 maja ja 27 korterit ehitatud aastal 2015.

Võtke meiega ühendust!

Sisesta oma kontaktandmed

  Lisa Fail

  Sisesta oma kontaktandmed

   Sisesta oma kontaktandmed

    Kontakt

    Seve Ehituse AS

    Tallinna kontor
    Laki põik 2, 12915 Tallinn

    Telefon: +372 6 645 843
    E-mail: seve@seve.ee    myyk@seve.ee

    Võta Ühendust